CTB електрични пеперутка вентилите

Краток опис:


 • Модел: CTB
 • Вентил Големина: DN15-DN1000
 • Вентил материјал: молк, од не'рѓосувачки челик, фрлија челик, леано железо
 • Номинална Напон: DC12V, DC24V, AC12V, AC24vAC220, AC380V
 • Излез вртежен момент: 50nm-6000Nm
 • Начин на управување: на-оф тип, 4-20mA, 0-10V
 • MOQ: 1 Парче / Парчиња
 • Порт: Тијанџин, Пекинг, Шенжен, Шангај
 • Начин на плаќање: ТТ, L / C, кредитна картичка, PayPal, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот

  Серија на производот: CTB

  Име на производот: CTB

  Карактеристики на производот

  Вентил електричен апарат поседува карактеристики на посебен дизајн, убава појава, силна функција, работа издржливост повеќе од десет пати на стандардот на ист вид на производ, може да се повикани да бидат endurable како дијамант. ротација вентил електричен апарат производ серија има сосема нова оценка од клиентите со својата супер перформанси и неспоредлива предност.

  1. Моќен функција: интелигентно, пропорционално тип, тип на прекинувачот, таа ги има сите видови на сигнал излез тип сакате за;

  2. Мал волумен: обемот е само за триесет проценти од производ на ист вид;

  3. Бидете преносни: неговата тежина е само за триесет проценти од производ на истиот цар;

  4. Убава изглед: надворешна обвивка притисок-Наѓ со Ал легура, парична казна и рамномерно, намалување electromag-netic нарушување;

  5. Носете-rseistance: дизајн на интеграција излез црв тркала оска избегнува затворање на бод во врска со местото на кое копче, пренос прецизност висока, фалсификувани со специјални бакарни легури, со карактеристики на висока јачина и супер абење отпор;

  гаранцијата 6. Безбедност помина AC1500v притисок да издржат тест, F одделение на изолирани електрична машина, кој гарантира безбедноста на работењето;

  7. Лесно формирање на комплетен сет: донесување на еден-фаза моќ, поедноставување на жица конекција од надвор, исто така, може да биде 380V DC моќност;

  8. Користење едноставно: не треба да додадете масло, точка-чек, и е сопственик на ефикасноста на водоотпорен и antirust, може да биде инсталиран на секој агол;

  9. Заштита апаратот: двојна позиција ограничување, над-топла заштита, заштита од преоптоварување (опционално);

  10. Многу видови на брзина: цело време мозочен удар има многу видови како 9s, 13s, 15s, 30-ти, 100 (пред испораката од фабриката, со цел да се воспостави);

  11. Antirust и антикорозивни: целосна поддршка-машина, спојување и завртка се изработени од нерѓосувачки челик;

  12. Интелигентно бројно контрола: на функцијата на интелигентно контрола на висина модул е ​​интегриран во електричен тело апаратот, не е потребно надворешно поврзани localizer. Бројно амбиент, бројно регулирање, високо прецизни, само-дијагноза, многу функции на една машина.

  апликација

  1. Чиста вода и суровини системи за водовод

  2. дренажа и канализација, солена вода и морска вода цевководни системи

  3. системи кисел раствор-база и хемиски

  4. молк компатибилен прехранбената индустрија хемиски растворувачи и други индустрии

  5.Domestic третман на отпадни води, индустриски третман на отпадни води, индустриски третман за наводнување

  Технички параметри

   

  CTB

  CTB005

  CTB010

  CTB016

  CTB025

  CTB050

  CTB100

  CTB200

  моќ

  AC380V AC220V DC24V DC12V

  вртежен момент

  50nm

  100nm

  160NM

  250NM

  500NM

  1000nm

  2000NM

  отворање на времето

  20-годишна возраст

  30,60S

  100S

  моторни Watt

  15W

  23W

  23W

  50W

  90W

  100W

  100W

  заштита

  Прегревање заштита (автоматски реставратор)

  влезен сигнал

  4-20mA 1-5V.DC Други опции на располагање пред породувањето

  излезен сигнал

  4-20mA 1-5V.DC Други опции на располагање пред породувањето.

  вртење Ангел

  0-360 °

  0-90 °

  температура на животната средина

                                   -25 ° ~ 60 °

  Притисок да го издржат вредност

  1500VAC / мин

  Тежина

  2.5kg

  3.7KG

  3.7KG

  6.8KG

  8.0KG

  12kg

  12kg

  аголот на монтирање

  секој агол

  водоотпорен

  IP65

  Кабинетот на материјалот

  Алуминиумска легура умре-одлеаноци

  рачно ракување

  со рачка

  граница прекинувач

  Електрични работа, целосно отворена / затворена граница прекинувач, рачна работа, механички блок

  модел

  Вртежен момент (NM)

  Напон (V)

  Време на отварање)

  моторни вати

  температура на животната средина

  Побудувачкиот тежина (kg)

  топката вентил

  пеперутка вентилите

  CTB005

  50

  220/380 / 24V

  20

  15w

  -25 ° ~ 60 °

  2.6

  DN15-40

  DN50-80

  CTB010

  100

  220/380

  30-60

  23W

  '-2 ° ~ 60 °

  3.7

  DN50-65

  DN50-125

  CTB016

  160

  220/380

  30-60

  50w

  -25 ° ~ 60 °

  3.7

  DN 50-65

  DN 50-150

  CTB025

  250

  220/380

  30-60

  50w

  -25 ° ~ 60 °

  6.7

  DN 65-80

  DN 150-200

  CTB050

  500

  220/380

  30-60

  90W

  -25 ° ~ 60 °

  7.3

  DN 80-100

  DN 200-250

  CTB100

  1000

  220/380

  60

  100w

  -25 ° ~ 60 °

  11

  DN 150-200

  DN 300-400

  CTB200

  2000

  220/380

  100

  100w

  -25 ° ~ 60 °

  11

  DN 250-300

  DN 400-600

  преглед цртање


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!