CTF-002 електричен вентил

Краток опис:


 • Модел: CTF-002
 • Вентил Големина: DN15-DN40
 • Вентил материјал: молк
 • Номинален напон: AC220
 • Излез вртежен момент: 20nm
 • Начин на управување: CR11, CR12
 • MOQ: 1 Парче / Парчиња
 • Порт: Тијанџин, Пекинг, Шенжен, Шангај
 • Начин на плаќање: ТТ, L / C, кредитна картичка, PayPal, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот

  Серија на производот: CTF

  Име на производот: CTF002

  Карактеристики на производот

  1.Actuator домување со најлон материјал, лесен и компактен, усвои механизам машински опрема диск, големи излез вртежен момент, стабилна работа, мал шум

  2.Electric и рачно редефинирање дизајн, со транспарентен прозорец, може да знае на вентил отворање / затворање ситуација на прв поглед

  3.Double запечатување структура, IP65 protectin класа, може со конец, синдикат, прирабница крајот connecion, може брзо собранието без специјални алатки, отпорност на корозија вентил тело, широк спектар на апликации

  4.Has предностите на компактна структура, отпорност на абење, лесно расклопување, лесен за одржување, лесна за одржување, со мала тежина и така натаму

  5.Can користат активни и пасивни излезниот сигнал 

  апликација 

  1.Pure вода и суровини системи за водовод

  системи за водовод и канализација 2.Drainage, солена вода и морето

  3.Acid база и хемиски системи решение

  4.UPVC компатибилен прехранбената индустрија хемиски растворувачи и други индустрии 

  Технички параметри

   

  модел

  Напон

  мотор

  моќ

  Работно

  сегашната

  излез

  вртежен момент

  Работно

  притисок

  животната средина

  температура

  Отвори / Затвори

  време

  CTF-002

  AC220V

  14W

  150mA

  20nm

  0-1.6MPa

  0-50 ℃

  10-12s

  преглед цртање

  главни компоненти

   

  големина на вентил

  Молк (DN15-DN40) од нерѓосувачки челик (DN15-DN25) пеперутка вентилите (DN40-DN50)

  вентил материјал

  Молк, CPVC, фрлија челик, леано железо, не'рѓосувачки челик

  Дијаграм жици

  CR11 (AC тип пасивни контакт)

  Напон: AC220V

  1.Connecting SW и отворен, вентил се отвора, добивање на  позиција, моќ исклучи автоматски, терминал 5 излез  на отворено сигнал, вентил останува целосно отворена положба.

  2.Connecting SW и блиски, вентил се затвора, добивање на  позиција, моќ исклучи автоматски, терминал 6 излез  крајот сигнал, вентил останува целосно блиску позиција  CR12 (AC активен контакт тип)

  Напон: AC220V

  1.Connecting SW и отворен, вентил се отвора, добивање на  позиција, моќ исклучи автоматски, терминал 4 излез на  отворен сигнал, вентил останува целосно отворена положба.

  2.Connecting SW и блиски, вентил се затвора, добивање на  позиција, моќ исклучи автоматски, терминал 5 излез  крајот сигнал, вентил останува целосно блиску позиција


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!