CWX-15N Време контрола Клапан

Краток опис:


 • Модел: CWX-15N
 • Вентил Големина: DN8-DN25
 • Вентил материјал: месинг, нерѓосувачки челик
 • Номинален напон: DC9-24V, AC220V
 • Излез вртежен момент: Max2NM
 • Начин на управување: тајмер / одбројува
 • MOQ: 1 Парче / Парчиња
 • Порт: Тијанџин, Пекинг, Шенжен, Шангај
 • Начин на плаќање: ТТ, L / C, кредитна картичка, PayPal, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот

  Серија на производот: CWX

  Име на производот: Време контрола вентил

  Карактеристики на производот

  ★ може да работи во котел вода соба, добра замена за електромагнетниот вентил

  1. Метал менувач и ПОМ опрема дизајн, нискиот шум, се изврши безбедно 

  2. Долг животен век: повеќе од 100000 кругови

  3. Електрични граница и за ограничување на машини дизајн, кој се наоѓа точно, да се избегне опрема рок постојано. 

  4. муфтија агол монтажа, лесно да се инсталира

  5. Носете топката структура, без истекување, особено погоден за тешки услови на загадувањето. 

  апликација 

  1. Редовно наводнување на цвеќињата, редовно humidify, и редовно да се исцеди опрема.

  2. Индустриски автоматска контрола на мали опрема, автоматски систем за контрола на 

  Технички параметри

   

  производ модел

  номинален напон

  Работа струја

  излез вртежен момент

  Отвори / Затвори време

   контрола на владата

  тајмер

  вентил за контрола на 

  DC9-24V

  AC220V

  Max100mA

  Max2NM

  <5s

  за вклучување /

  одбројува

  работен притисок

  моќ

  средна температура

  IP Одделение

  големина

  боја побудувачкиот

  Max1.0Mpa

  <3W

  0-90 ℃

  IP65

  DN8-DN25

  сина

  преглед цртање

  големина на обликот и тежината

   

  месинг

  врска

  големина

  d

  L

  H

  W

  Двете женски навој целосна порта         

  DN8

  8

  46

  31

  0,287

  DN15

  15

  57

  38

  0,363

  DN20

  20

  71

  45

  0.444

  DN25

  23,5

  72

  49

  0,533

  Двете женски навој намалување на порта

  DN10

  8

  46

  31

  0,286

  DN20

  15

  66

  38

  0,378

  DN25

  20

  72

  47

  0,538

  DN32

  25

  86

  60

  0.75

  3-насочен вертикална

  DN15

  12

  63

  49

  0,365

  DN20

  15

  66

  53

  0,422

  Женски-машки навој целосна порта

  DN15

  15

  63

  38

  0,362

  Женски-машки навој намалување на порта

  DN20

  15

  66

  38

  0,392

  DN32

  20

  76

  50

  0,624

  И двете машки навој

  DN15

  15

  68

  38

  0,354

  од нерѓосувачки челик

  Двете женски навој целосна порта

  DN8

  8

  46

  31

  0,294

  DN15

  15

  55

  38

  0.37

  DN20

  20

  71

  45

  0,438

  DN25

  25

  72

  49

  0,547

  Двете женски навој намалување на порта

  DN10

  8

  46

  30,5

  0.298

  DN20

  15

  63

  39

  0,443

  DN25

  20

  75

  47

  0,538

  главни компоненти

   

  вентил тело

  запечатување

  седиште

  вентил топката

  Месинг / Пониклувани

  Месинг / SS304 316

  Силиконска гума / NBR / EPDM

  Тефлонски

  Месинг / SS304 316

  Дијаграм жици

  Ожичување дијаграм Напон: DC9-24V / AC220V

  Забелешка: Црвена на позитивни, зелена до негативни, не може да се промени.         

  Тајмер опис режим на работа вентил:

  1. На вентилот може да се постави три еднаш дневно, секој пат да се отвори вентил не надминува 24 часа, ако треба да се откажете  времето, вентил отворање и завршувањето на работното време ќе биде поставена на 9999.

  2. Трите копчињата на панелот се клучните поставка "SET" копчето ▲ во пораст, и копчето за намалување ▼

  3. По вентил е за напојување, ќе почне само-тестирање, се отвори вентил автоматски еднаш (панел OPEN), го затвори вентилот еднаш (панел прикаже OFF).

  4.After за само-тестирање, нормално на вентилот е затворен, на панел покажува "00:00", што укажува на вентил во нормална работна  состојба; Ако, на вентилот во режим за заштеда на енергија, дисплеј панелот нема клуч операција над една минута ".", може да го зголеми  на копчето ▲ или ▼ намали клучните да се разбудам.

  5. Внесување на нормална состојба, прво го прилагодите времето на вентил. (Конкретни чекори за да ги видите упатствата)

  Одбројува режим опис работењето вентил:

  1. Може да се постави отвораат и затвораат време, се отвораат и затвораат време вентил може да се постави од 1 секунда до 99 часа;

  2. Трите копчињата на панелот се клучните поставка "SET" копчето ▲ во пораст, и копчето за намалување ▼

  3. Кога вентил отворање на проектот време, вентил автоматски се отвора, панел "Open"; за затворање на проектот време, вентил исклучи автоматски, панел "OFF"; отворање и затворање на вентилот автоматски циклус.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!