CWX-20p-1.0D

Краток опис:


 • Модел: CWX-20p-1.0D
 • Вентил Големина: DN8-32 Двонасочна, DN15-20 Три-начин
 • Вентил материјал: месинг
 • Номинален напон: DC3-6V, DC12V
 • Излез вртежен момент: Max2NM
 • Начин на управување: CR01, CR02, CR05
 • MOQ: 1 Парче / Парчиња
 • Порт: Тијанџин, Пекинг, Шенжен, Шангај
 • Начин на плаќање: ТТ, L / C, кредитна картичка, PayPal, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот

  Серија на производот: CWX

  Име на производ: CWX-20p-1.0D

  Карактеристики на производот

  1. Сите-метал редуктор.

  2. вртежен момент Излезот е голем, особено за системот на цевки со голем обем.

  3. Мали димензии, компактна структура, компактен изглед и различни методи на склопување.

  4. Патентирана технологија анти-скала тело дизајн може да го одложи времето на скалирање.

  5. Добар запечатување ефикасноста, запечатувајќи одделение IP65. 

  апликација 

  1. 1.Smart дома, пиење на вода опрема, водомер, топлина метар
  2. 2.Industrial опрема мини-авто контрола, мала понудата испуштање вода и одвод
  3. 3.Solar бојлер, тајмингот наводнување, индустриски овлажнител, компресор за воздух тајмингот дренажа
  4. 4.Intelligent вода за заштеда на систем за контрола, оган прскалки, централна климатик фан серпентина, греење
  5. 5.Environment заштита, пречистување на водата, пречистување на отпадни води
  6. 6.Chemical indusrial, систем на филтрирање, автоматски мозоци, систем за наводнување 

  Технички параметри

   

  производ модел

  номинален напон

  Работа струја

  излез вртежен момент 

  Отвори / Затвори време

  контрола на владата 

  CWX-20p-1.0D

  DC3-6V

  DC12V

  Max80mA

  Max2NM

  Двонасочна <7S  

  Три-начин <13s

  CR01

  CR02

  CR05

  работен притисок

  моќ

  средна температура

  големина

  IP Garde

  посебна функција

  Max1.0Mpa

  <2W

  0-90 ℃

  DN8-32 Двонасочна

  DN15-20 Три-начин 

  IP65

  ОЕМ достапни

  преглед цртање

  2-насочен

  3-насочен

  големина на обликот и тежината

   

  месинг

  врска

  големина

  d

  L

  H

  W

  Двете женски навој

  DN8

  8

  46

  31

  0,242

  DN10

  8

  46

  31

  0,241

  DN15

  15

  57

  38

  0,318

  DN20

  15

  66

  38

  0,399

  DN25

  20

  72

  47

  0,488

  3-насочен вертикална

  DN15

  12

  63

  49

  0.32

  DN20

  15

  66

  53

  0,377

  Женски-машки навој

  DN15

  15

  63

  38

  0,317

  DN20

  15

  66

  38

  0,347

  DN32

  20

  76

  50

  0,579

  И двете машки навој

  DN15

  15

  68

  38

  0,309

  главни компоненти

   

  вентил тело

  запечатување

  седиште

  вентил топката

  Месинг / Пониклувани

  месинг

  Силиконска гума / NBR / EPDM

  Тефлонски

  месинг

   Дијаграм жици


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!