CWX-60P Прилагодлив агол вентил

Краток опис:


 • Модел: CWX-60P
 • Вентил Големина: DN8-32, DN8-25
 • Вентил материјал: месинг, CPVC, од не'рѓосувачки челик
 • Номинален напон: DC3-6V, DC12V, AC / DC9-24V, AC220V, AC85-265V
 • Излез вртежен момент: Max6NM
 • Начин на управување: CR03T
 • MOQ: 1 Парче / Парчиња
 • Порт: Тијанџин, Пекинг, Шенжен, Шангај
 • Начин на плаќање: ТТ, L / C, кредитна картичка, PayPal, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот

  Серија на производот: CWX

  Име на производ: CWX-60P Ангел Регулирање вентил

  Карактеристики на производот

  ★ може да работи во котел вода соба, добра замена за електромагнетниот вентил

  1, Метал менувач и метални опрема дизајн, нискиот шум, се изврши безбедно

  2, Долг животен век: повеќе од 100000 кругови

  3, Електрични граница и за ограничување на машини дизајн, кој се наоѓа точно, да се избегне опрема рок постојано.

  4, муфтијата агол монтажа, лесно да се инсталира

  5, пливачки топката структура, без истекување, особено погоден за тешки услови на загадувањето.

  апликација

  1. 1.Smart дома, пиење на вода опрема, водомер, топлина метар
  2. 2.Industrial опрема мини-авто контрола, мала понудата испуштање вода и одвод
  3. 3.Solar бојлер, тајмингот наводнување, индустриски овлажнител, компресор за воздух тајмингот дренажа
  4. 4.Intelligent вода за заштеда на систем за контрола, оган прскалки, централна климатик фан серпентина, греење
  5. 5.Environment заштита, пречистување на водата, пречистување на отпадни води
  6. 6.Chemical indusrial, систем на филтрирање, автоматски мозоци, систем за наводнување

  Технички параметри

   

  производ модел

  номинален напон

  Работа струја

  излез вртежен момент

  Отвори / Затвори време

  контрола на владата

  DN8-32

  DC3-6V

  DC12V

  AC / DC9-24V

  AC220V

  AC85-265V

  Max100mA

  Max6NM

  <8s

  CR03T

  работен притисок

  моќ

  средна температура

  големина

  IP Garde

  посебна функција

  Max1.0Mpa

  <5W

  0-90 ℃

  DN8-32 Двонасочна

  DN8-25 Три-начин

  IP65

  агол прилагодливи

  преглед цртање

  големина на обликот и тежината

   

  месинг

  врска

  големина

  d

  L

  H

  W

  Двете женски навој целосна порта

  DN8

  8

  46

  31

  0,402

  DN15

  15

  57

  38

  0,478

  DN20

  20

  71

  45

  0,559

  DN25

  23,5

  72

  49

  0,648

  Двете женски навој намалување на порта

  DN10

  8

  46

  31

  0,401

  DN20

  15

  66

  38

  0,493

  DN25

  20

  72

  47

  0,653

  DN32

  25

  86

  60

  0,865

  3-насочен вертикална

  DN15

  12

  63

  49

  0.48

  DN20

  15

  66

  53

  0,537

  CPVC

  Двете женски навој

  DN15

  15

  60

  47

  0.357

  DN20

  20

  72

  51

  0,385

  месинг

  врска

  големина

  d

  L

  H

  W

  Женски-машки навој целосна порта

  DN15

  15

  63

  38

  0,477

  Женски-машки навој намалување на порта

  DN20

  15

  66

  38

  0.507

  DN25

  15

  81

  44

  0,694

  DN32

  20

  76

  50

  0,739

  И двете машки навој

  DN15

  15

  68

  38

  0,469

  од нерѓосувачки челик

  Двете женски навој целосна порта

  DN8

  8

  46

  31

  0,409

  DN15

  15

  55

  38

  0.485

  DN20

  20

  71

  45

  0,553

  DN25

  25

  72

  49

  0,662

  Двете женски навој намалување на порта

  DN10

  8

  46

  30,5

  0,413

  DN20

  15

  63

  39

  0,558

  DN25

  20

  75

  47

  0,653

  3-насочен хоризонтална (месинг)

  големина

  d

  L1

  L2

  H

  W

  DN8

  6

  52,6

  39

  24,5

  0,414

  DN15

  12

  72

  55

  39

  0,739

  DN20

  15

  86

  63,5

  44

   

  DN25

  15

  97

  68,5

  43,5

   

  главни компоненти

   

  вентил тело

  запечатување

  седиште

  вентил топката

  Месинг / Пониклувани

  Месинг / SS304 316

  Силиконска гума / NBR / EPDM

  Тефлонски

  Месинг / SS304 316

  Дијаграм жици

   

  CR03T (Агол прилагодливи)

  напон DC9-24V

   

  1.SW1 отворен, sw2 отворена, вентил целосна блиску, добивање на позиција вентил останат целосно блиску позиција

  2.SW1 блиску, sw2 отворена, вентил отворен 30 °, добивање на позиција вентил остануваат отворени 30 ° позиција

  3.SW2 блиску, SW1 отворена, вентил отворен 60 °, добивање на позиција вентил остануваат отворени 60 ° позиција

  4.SW1 блиску, sw2 блиску, вентил целосно отворена, добивање вентил позиција остануваат целосно отворена положба

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!