Вести

 • 3/4″ FULL PORT NPT SS304 Mini Motor 9- 24VAC DC 2-Wire Electric Ball Valve with signal feedback
  Post time: 03-23-2021

    1.POM  material gear box ; 2.Manual Override, the valve can be operated when power failure; 3.Min dimension and position indicator 4.good sealing performance, IP65 enclosure     1.Heat energy meters, fire work, save water system 2.Auto control system, industrial mini auto co...Прочитај повеќе »

 • CTF001 4-20mA modulating electric valve BSP thread ss304/316 Flow Control Ball Valve
  Post time: 01-26-2021

        1. Simple design, compact size, 4-20ma adjustment, is the intermediate product         connecting civil and industrial valves.     2. The product running state LCD screen is visible and has manual and electric control         functions.     3. Adopt all-metal gear transmission, w...Прочитај повеќе »

 • 1.5 brass motorized ball valve ;CWX-25S series valve
  Post time: 01-18-2021

  DN15 DN25 1/4′ 1/2′ 3/4′ 1′ electric motorcycle engine manual override self closing valve Прочитај повеќе »

 • Компанијата годишен состанок и нашата група
  Време: 2019/05/28

  Our company hold on an annual meeting on 3th.Feb.,below is our colleague and our team Прочитај повеќе »

 • Кинеската Нова Година празник
  Време: 2019/05/28

  Тијанџин Tianfei високо-технолошки Клапан копродукции, Ltd е на високо-технолошкиот претпријатие од областа на производство на електрична топчести вентили, електрични топката вентил индустрија е еден од основачите единица во Тијанџин, компанијата има професионална R & D тим, освои голем број на патент производи и е добитник на Тијанџин општинската г ...Прочитај повеќе »

 • нов производ
  Време: 2019/05/28

  CTF-001 серијата 4-20mA тип модулирање моторизирани топката вентил со високи перформанси, индустриски компјутер јадро, големи излез вртежен момент, висока температура отпор, може да се постигне секој агол прилагодливи за да се контролира протокот Погоден за: 1.Major универзитетски лаборатории, автомобилски лаборатории; производство 2.Drug, г ...Прочитај повеќе »

 • 2018 FLOWTECH КИНА
  Време: 2019/05/28

  Welcome FLOWTECH CHINA(2018.5.31-6.02) our booth No.6.1H378 FLOWTECH CHINA(May 31th-June 2nd, 2018) Exhibition place:National Exhibition and Convention Centre Tel:+86 21 67008888 Fax:+86 21 62700077 Add:No.333,Songze Avenue,Qingpu District,Shanghai,China Our photo in 2017 Exhibition Прочитај повеќе »

 • "CWX" Бренд Изјава
  Време: 2019/04/02

  CWX е бренд на Тијанџин Tianfei High-Tech Клапан копродукции, Ltd, со регистрација на брендот на 28 Мај 2012, кој важи до 27 мај 2022 одобрен за употреба на стока за седмото категории: Сигурносни вентили (механички делови), хидраулични вентили; регулирање на притисок на вентили; електромагнетниот вентили; машина дискови; алтернатори; ...Прочитај повеќе »

 • Време: 2019/04/02

  Многу корисници не се многу јасни во врска со одржување на електрични топчести вентили, така и нашата компанија нуди кратко три главни точки за одржување на електрични топчести вентили. Се додека се постигне три поени, работниот век на електрични топката вентил може да биде продолжен. 1. Електрични вентили треба да биде ...Прочитај повеќе »

WhatsApp Онлајн Chat!